RC modelu Thunder Tiger ZK-2 1/18 2WD MINI MONSTER TRUCK RTR
Jak jsem napsal v závěru “prvních dojmů” z modelu, nemám srovnání se čtyřkolkou stejného měřítka, jenom matnou vzpomínku na svůj první model TAMIYA Baja King buggy, který byla navíc v měřítku 1/10. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že minimálně prožitkově ho Thunder Tiger ZK-2 překonavá.
Ve prospěch modelu hovoří poměr výkon motoru/hmotnost modelu. Pokud se model pohybuje na podloží s dostatečnou adhezí (suchá tráva, asfalt, koberec), které mu umožní přenést plný výkon motoru, pak není téměř poznat, že mu chybí přední náhon. Svědčí o tom i následující video z ježdění po zahradě, na které jsem schválně neposekal trávu, aby bylo patrné, jak model zvládá i tuto překážku.
Do videoukázky jsem vkomponoval kousek záběru z “paluby” modelu - na obrázku je vidět model s kamerou na střeše.
Pokud se model pohybuje po podloží s nedostatečnou adhezí (mokrá tráva, prašný povrch), pak jízda s ním přináší (alespoň pro mě určitě) téměř adrenalinové vzrušení z “jemné práce” s páčkou ovládání “plynu” při udržování otáček hnacích kol na mezi prokluzu i včasné “kontra”, tj. natočení předních kol do protisměru zatáčky k podchycení bočního smyku modelu.
Následující obrázky z jízdy po offroadové dráze ve Kbelích potvrzují, že ani na dospělé offroaďácké dráze se model neztratí, jen by to chtělo jiné pneumatiky - s těmito je třeba mít neustále pod kontrolou akceleraci. Jakmile člověk dá “plný knedlík”, model se roztočí na místě, což je sice efektní na videu, ale model tak rozhodně nejede, kam si člověk přeje. Ale navzdory tomu, že model dráhu neprojede nijak bleskově, dopřeje tomu, kdo ho ovládá, prožitky z modelu vetšího a rychlejšího. Pokud zůstanu u své vzpomínky na TAMIYA Baja King buggy v měřítku 1/10, pak ta dráhu projela jak po kolejích, takže stačilo jen držet po celou dobu plný “plyn” a včas natočit řídící kola. Prostě nuda:-)